HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Idövonal
305 AC - Az oldal történetének indulási ideje

304 AC - Ramsay Bolton és Jaenis Karstark eljegyzése

304 AC - Petyr Baelish és Margaery Tyrell eljegyzése

303 AC - Jaime Lannister felmentése a Királyi Őrségből, megválasztása mint Casterly-hegy ura és a Nyugat Őrzője

303 AC - Daenerys Targaryen Westerosra érkezése, a trón átvétele, Cersei Lannister száműzetése

303 AC - Petyr Baelish és Ramsay Bolton szövetségre lépése

303 AC - A hatodik évad vége
Chatbox
Vándorok
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég :: 1 Bot

Nincs

A legtöbb felhasználó (36 fő) Pént. Feb. 02, 2018 5:29 pm-kor volt itt.

Dalnokok zengték

Dorne-i herceg fakó lovon
by Emmelyne Florent
Vas. Szept. 23, 2018 8:16 pm

Weddings are boring
by Arya Stark
Vas. Szept. 23, 2018 7:54 pm

Old debts - Arya & the Hound
by Arya Stark
Szomb. Szept. 22, 2018 6:29 pm

The Pink Wedding
by Arya Stark
Szomb. Szept. 15, 2018 8:24 pm

Vízi [Baratheon] Gendry
by Arya Stark
Vas. Szept. 09, 2018 12:44 pm

World of Witchers
by Arya Stark
Szomb. Szept. 08, 2018 11:08 pm

♕ Háttérhatalom kacatjai
by Margaery Tyrell
Szomb. Szept. 08, 2018 1:08 pm

Eredményhirdetés
by Balerion, az Iszonyat
Pént. Aug. 31, 2018 1:16 am

Hiányzásnapló
by Lysander
Csüt. Aug. 30, 2018 12:03 pm

World of Shadowhunters
by Vendég
Hétf. Aug. 27, 2018 7:05 pm

Clive Standen
by Rydan Blackwood
Szomb. Aug. 25, 2018 8:37 pm

Régi trükk
by Rongyos Herceg
Pént. Aug. 24, 2018 9:08 pm

Your destiny is written
by Jaqen H'ghar
Szomb. Aug. 18, 2018 10:16 pm

Resemblance
by Jaqen H'ghar
Szomb. Aug. 18, 2018 9:32 pm

Útmutató a kalandhoz
by Balerion, az Iszonyat
Szomb. Aug. 18, 2018 12:10 am

Temporary goodbye
by Margaery Tyrell
Pént. Aug. 17, 2018 7:33 pm

Játékostárs kereső
by Petyr Baelish
Kedd Aug. 14, 2018 4:25 pm

Ármány és szerelem
by Rydan Blackwood
Hétf. Aug. 13, 2018 10:12 pm

Farkaséhség
by Lysander
Hétf. Aug. 13, 2018 10:08 am

Nyilvántartás
Lord
6 fő
Lady
8 fő
Ser
2 fő
Zsoldos
0 fő
Közrendű
2 fő
Vadak
0 fő
Keleti népek
3 fő
Mester
0 fő
Fattyú
0 fő
Éjjeli Őrség
0 fő
Nincstelen
3 fő
Összesen
24 fő

Share | 

The tale of the dragon and the viper

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Dorne hercege

TémanyitásTárgy: The tale of the dragon and the viper   Pént. Feb. 09, 2018 1:30 am

Daenerys & Oberyn

Doran nem viselte jól a hírt, hogy a köszvénye miatt kénytelen engem küldeni Királyvárba. A bátyámmal különösen jó kapcsolatot ápoltunk, azonban ha a politika került terítékre, engem jobban szeretett távol tartani a valódi diplomáciától. Egy kupa borral a kezünkben, Vízkertekben csodásan elcsevegtünk a birodalom ügyeiről, de a tárgyalásra alkalmatlannak tartott. Nem vettem a szívemre, tökéletesen igaza volt. A betegsége viszont nem engedte, hogy elutazzon és a királynő elé nem járulhatott akárki panasszal a területeinkre betörő dohtraki lovasokról. Sértés lett volna követet küldeni a dorne-i herceg helyett az uralkodónő elé, így hát egyedül én maradtam, aki teljesíthette ezt a fontos feladatot. Nem bántam, évek teltek el azóta, hogy utoljára Királyvárba tettem a lábam és régóta meg akartam ismerni a mi szeretett Daenerys királynőnket. Számtalan történet keringett róla, de én jobban szerettem a saját szememnek hinni.
Hosszú volt az út Dorne-tól a fővárosig, más helyzetben bizonyára első dolgom lett volna betérni Lord Baelish hírhedt bordélyába, azonban a királynőt még én sem várathattam meg. Amint belovagoltam a város kapuján, már rohantak is értesíteni őt az érkezésemről, minden bizonnyal zokon vette volna, ha néhány szajhát előnyben részesítek az ő társaságával szemben. És az igazat megvallva Daenerys Targaryen jobban piszkálta a kíváncsiságomat bármilyen más asszonynál ebben a Királyvárnak csúfolt koszfészekben. Ismertem a családját, ha Rhaegar Targaryen még élt volna, a puszta két kezemmel végeztem volna vele, amiért a hűtlenségével előidézte a nővérem halálát. De a fivér nem egyenlő a húgával, és azt beszélték, hogy a Sárkányok Anyja valóban méltó az emberek csodálatára.
Rövid időn belül pedig ott álltam a trónterem közepén, szemben a vastrónnal és a rajta elegánsan helyet foglaló Daeneryssel. Nem túloztak a róla szóló regék, valóban gyönyörű teremtés volt és a puszta lényével is tiszteletet parancsolt.
- Királynőm - hajtottam fejet mélyen. - Fivérem, Doran, ahogyan arról a tanácsadóidat is értesítette, betegsége miatt engem küldött maga helyett. Indulás előtt külön utasított rá, hogy viselkedjek úgy, ahogy azt ő tenné... De remélem, elnézed nekem, ha inkább a magam nevében szólok és azt mondom, hogy már most lenyűgöztél.
Leplezetlenül mosolyogtam rá, ahogyan bizonyára kevesen tették az alattvalói közül. Én viszont nem akármelyik alattvalója voltam.

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

The tale of the dragon and the viper
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Part 14 / 7
» Part 14 / 11
» Part 14 / 6