KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


 
Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Idövonal
305 AC - Az oldal történetének indulási ideje

304 AC - Ramsay Bolton és Jaenis Karstark eljegyzése

304 AC - Petyr Baelish és Margaery Tyrell eljegyzése

303 AC - Jaime Lannister felmentése a Királyi Őrségből, megválasztása mint Casterly-hegy ura és a Nyugat Őrzője

303 AC - Daenerys Targaryen Westerosra érkezése, a trón átvétele, Cersei Lannister száműzetése

303 AC - Petyr Baelish és Ramsay Bolton szövetségre lépése

303 AC - A hatodik évad vége
Chatbox
Vándorok
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (36 fő) Pént. Feb. 02, 2018 5:29 pm-kor volt itt.


Dalnokok zengték
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók
Daenerys Targaryen Emptyby Arya Stark
Szomb. Márc. 07, 2020 6:10 pm


Reszkető-tenger
Daenerys Targaryen Emptyby Tenarie Adaire
Kedd Nov. 06, 2018 6:07 pm


Észak nem feleljt
Daenerys Targaryen Emptyby Laerys Drennelion
Pént. Nov. 02, 2018 1:27 pm


Halloweeni borzongás
Daenerys Targaryen Emptyby Margaery Tyrell
Csüt. Okt. 25, 2018 6:49 pm


Hírek
Daenerys Targaryen Emptyby Margaery Tyrell
Pént. Okt. 19, 2018 12:10 pm


A káosz egy létra
Daenerys Targaryen Emptyby Margaery Tyrell
Csüt. Szept. 27, 2018 6:32 pm


Dorne-i herceg fakó lovon
Daenerys Targaryen Emptyby Emmelyne Florent
Vas. Szept. 23, 2018 8:16 pm


Weddings are boring
Daenerys Targaryen Emptyby Arya Stark
Vas. Szept. 23, 2018 7:54 pm


Old debts - Arya & the Hound
Daenerys Targaryen Emptyby Arya Stark
Szomb. Szept. 22, 2018 6:29 pm


The Pink Wedding
Daenerys Targaryen Emptyby Arya Stark
Szomb. Szept. 15, 2018 8:24 pm


Vízi [Baratheon] Gendry
Daenerys Targaryen Emptyby Arya Stark
Vas. Szept. 09, 2018 12:44 pm


World of Witchers
Daenerys Targaryen Emptyby Arya Stark
Szomb. Szept. 08, 2018 11:08 pm


♕ Háttérhatalom kacatjai
Daenerys Targaryen Emptyby Margaery Tyrell
Szomb. Szept. 08, 2018 1:08 pm


Eredményhirdetés
Daenerys Targaryen Emptyby Balerion, az Iszonyat
Pént. Aug. 31, 2018 1:16 am


Hiányzásnapló
Daenerys Targaryen Emptyby Lysander
Csüt. Aug. 30, 2018 12:03 pm


World of Shadowhunters
Daenerys Targaryen Emptyby Vendég
Hétf. Aug. 27, 2018 7:05 pm


Clive Standen
Daenerys Targaryen Emptyby Rydan Blackwood
Szomb. Aug. 25, 2018 8:37 pm


Régi trükk
Daenerys Targaryen Emptyby Rongyos Herceg
Pént. Aug. 24, 2018 9:08 pm


Your destiny is written
Daenerys Targaryen Emptyby Jaqen H'ghar
Szomb. Aug. 18, 2018 10:16 pm


Resemblance
Daenerys Targaryen Emptyby Jaqen H'ghar
Szomb. Aug. 18, 2018 9:32 pm


Nyilvántartás
Lord
6 fő
Lady
8 fő
Ser
2 fő
Zsoldos
0 fő
Közrendű
2 fő
Vadak
0 fő
Keleti népek
3 fő
Mester
0 fő
Fattyú
0 fő
Éjjeli Őrség
0 fő
Nincstelen
3 fő
Összesen
24 fő

Megosztás
 

 Daenerys Targaryen

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Vendég
Vendég




Daenerys Targaryen Empty
TémanyitásTárgy: Daenerys Targaryen   Daenerys Targaryen EmptyPént. Feb. 02, 2018 6:29 pm

Daenerys Targaryen


Becenév: A királynőt nem illik becézni

Nem:

Kor: 21 év

Születési év: 284 AC

Családi állapot: Egyedülálló

Tartózkodási hely: Királyvár

Származási hely: Sárkánykő

Lojalitás: Saját királyságához



Családom


Atyám:  II. Aerys Targaryen, Az Őrült király †

Anyám: Rhaella Targaryen †

Férjem/Feleségem/Jegyesem: Khal Drogo †

Gyermekeim: Rhaego †; Drogon, Rhaegal és Viserion

Testvéreim: Rhaegar Targaryen †; Viserys Targaryen †





Így jellemezném magam...

Nem volt könnyű gyermekkora, de megtanították mindenre, amire egy királynőnek szüksége lehet. Udvarias és tanulékony, sosem kellett elgondolkodnia azon, hogy hogyan szólítson meg másokat. Kiforratlan személyiség volt ameddig bátyja uralma alatt állt, ám amint feleségül ment Khal Drogo-hoz, az élete és egyben a jelleme is hatalmasat változott. Megérette a büszkeség igazi jelentését, és már nem volt annyira naiv, mint azelőtt. Erősebb lett mint volt, és miután sikerült neki átlépni azon a bizonyos ponton, megérteni a Dothrakiakat, tudta, hogy már lehetnek álmai és talán igazi otthona is.
Élettapasztalatai folytán, mindig is mélyen együttérző volt a szenvedőkkel, az elnyomottakkal szemben. Voltak ugyan mélypontok az életében (mint Drogo halála), de újra és újra talpraállt, és sosem felejtette el elsődleges célját. Határozott és törekvő, előrelátó és megtanulta, hogy nem lehet oly könnyen megbízni az emberekben. Csendesen intézi legtöbbször ügyeit, nem szereti megosztani azt másokkal, maximum legfőbb bizalmasaival. Nem fél bosszút állni és igazságot tenni, bizonyítani rátermettségét. Szereti a hűséget és meg is követeli azt. Sárkányai többet jelentenek neki bárkinél, ők a gyermekei, akiket mindennél jobban szeret. Amióta megnyerte a harcot, és övé lett a trón, igyekszik bebizonyosítani rátermettségét, és nem elbízni magát. Önbizalma rengeteget fejlődött az évek során, mára már nem az a naiv kislány, aki régen volt, hiába hiszik ezt róla még sokan.





Történetem

Nem könnyű, sosem volt az. Talán könnyebb lehet, de mindig ott lesznek majd a kihívások. A boldogság. Szeretnék olyan önfeledten boldog lenni mint kislánykoromban voltam, amikor még tudtam, hogy van időm. Azt tehettem, amihez kedvem volt, oly egyszerűnek tűnt megérteni a világ működését, a Világom működését. Hiányzott a hazám. Sokszor, még úgyis, hogy nem emlékezhettem rá. Elképzeltem, vajon olyan lehet, mint ez a gyönyörűséges hely, ahol felnevelkedtem? Pontosan ennyi boldogsággal és vidám, élettelteli emberekkel? Nem tudhattam, sosem mondták el, sosem válaszoltak az ilyen kérdéseimre. Gyorsan eltűnt mindez. A gyermekkornak hamar végeszakadt, fel kellett nőnöm, a fivérem minden mozdulatát lesnem kellett. Mert ő a király, a jogos király. Mondogatta. A boldogság hamar eltűnt, helyette felléptek új tényezők: bizalmatlanság, fájdalom, megbecstelenítés. Ez lenne az én sorsom? Egy hercegnő sorsa? Nem erre születtem, nem arra, hogy életemet nomád népek között, Khaleesiként töltsem le. Khal Drogo mégis a változást hozta meg számomra. A reményeket, miszerint ismét boldog lehetek, és önálló. Nem kellett már többé a bátyámra hallgatnom, nem kellett már elviselnem a türelmetlenkedését. Élhettem. És ezt megbecsültem.
Egészen addig nem láttam a kiutat ebből a szenvedésből még meg nem kaptam ajándékba a három sárkánytojást. Hinni kezdtem, legbecsesebb kincseim lettek még ha nem is volt remény. Úgy foglalkoztam velük, mintha a gyermekeim lennének, mint a tyúkanyó az apró, törékeny tojásaival, amelyből később kiscsibéi születhetnek meg. Reményekkel teltem, és a szerencsém ekkor visszatérni ígérkezett. Ismét boldognak éreztem magam, a házasságomban is. Megfogant gyermekem, és már a khalasar is elfogadott. Testvérem megérdemelt halála egyáltalán nem érintett fájdalasan. Viszont mintha megátkozott volna, mintha hirtelen minden ismét átfordult volna a ló túloldalára. Drogo megbetegedése a szenvedést hozta el ismét. A jó és a rossz keveredése már oly megszokottá vált számomra, de ez mégis most valahogy keményebben érintett. Ennek tétje volt. Vele megtudnám hódítani a világot is, a gyermekünk pedig neves lenne. De hamar elvesztettem mindkettejüket. Megtörtem. Mintha egy darabot téptek volna ki szívemből, és ez maradandó, tudom, ez maradandó.
Hetek teltek el, szenvedéssel és már fájt azt látnom, hogy Drogo sosem lesz olyan, mint volt. Nehéz döntés előtt álltam, és nekem kellett véget vetnem az életének, nem hagyhattam, hogy tovább szenvedjen. Életem egyik legnehezebben meghozott döntése volt ez, amely kihatással volt egész életemre.
A khalasar nagy részét elküldtem. El is hagytak volna, ebben biztos voltam, hiszen még sosem volt egy olyan Khaleesi a világukban, mint én. Mint egy nagyravágyó Targaryen, aki nem csak ezt a világot akarja meghódítani, hanem a tengeren túlit is, a hazáját. Akik ott maradtak velem, csak ők láthatták és hallhatták Drogo utolsó útját. Elmémben sok dolog megfordult, sok olyan helyzet volt, ami bizonyította nekem azt, hogy igazi sárkányszülött lehetek. Így, habozás nélkül sétáltam be a máglyába, a három sárkánytojással a kezemben, és ha ez a sorsom, hát el kell égnem a legbecsesebb részeimmel együtt. A férjemmel és a fiammal lehetek majd.
Órák teltek el mire a máglya leégett teljesen. Hamuval borítva, mint a főnix a hamvaiból, úgy keltem újra életre, teljesen anyaszült meztelenül. Akik még ott maradtak, értetlen szemekkel néztek rám, én pedig csak még jobban kihúztam magam, miközben dicső léptekkel sétáltam közelebb, közelebb, hogy lássanak. Hogy lássák, immáron nem három tojással a kezemben reménykedem. Hanem három életerős kissárkánnyal, akik érzik a bennem rejlő erőt, és tudják: én vagyok az anyjuk. A sárkányok anyja.





Ha rám nézel

A Targaryenekre tökéletesen jellemző platinaszőke - már már fehér - haszín, zöldeskék szem. Kerek arc, szép vonalú - dús ajak. Le sem tagadhatná korát, ámbár oly sokat változott az évek alatt... talán kik utoljára 13 évesen látták, fel sem ismernék. Idomai szépen kerekednek, vonalai egyenesek, bőre hófehér. Öltözködés terén sosem volt neki problémája, szinte minden jól áll neki. Igyekezett azon nép stílusát, jellemző ruháit kombinálni, ahol éppen tartózkodott. Kiegészítőket imádja, közöttük kedvence a sárkányos nyakdísze, ám ezeket is általában ruháihoz válogatja. Mindig is kitűnt és ki is fog tűnni a tömegből. Tartása királynőhöz méltó, mimikáját is jól használja.





Westeroson nincsenek titkok...

Vágyaim: Tökéletessé tenni a Hét királyságot
Ha én ülnék a Vastrónon: Bizony ott is ülök
Ha bárhová elmehetnék: Az egy békésebb világ lenne
Ha másnak születtem volna: Nem szeretnék másnak születni
Ami kedves számomra: A sárkányaim és a királyságom
Amit utálok: A cselszövés, a hazugságok, a lenézés, igéretek nem betartása
Tulajdonom: Amit csak szeretnék




Playby: Emilia Clarke
Vissza az elejére Go down

Ramsay Bolton
Ramsay Bolton
Lord, nemes nagyúr


Tartózkodási hely : Rémvár


Daenerys Targaryen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daenerys Targaryen   Daenerys Targaryen EmptyKedd Feb. 06, 2018 5:01 pm

Elfogadva

Daenerys Targaryen hosszú idő óta Westeros első olyan uralkodója, aki megérdemli, hogy népe egytől egyig fejet hajtson előtte. Királynőnek és hódítónak született, ez a kettő pedig nagyon ritkán jár együtt. Sárkányokkal királyságokat meghódítani egy dolog, de azokat megtartani a diplomácia erejével már egy másik. Erőszakkal sokan nyertek már háborút, de a Sárkánykirálynőben ennél sokkal több lakozik. Ismeri erősségeit, de saját gyengeségei felett sem huny szemet és bölcsen választja meg tanácsadóit. Egész lénye tiszteletet parancsoló és egyben szerethető is, nem csoda, hogy a birodalom minden társadalmi osztályában az emberek szeretetét élvezi. A lapod tökéletesen visszaadta Daenerys erős jellemét és azt is, hogy emögött mégis egy érzelmes fiatal nő lakozik. Kíváncsi vagyok, merrefelé alakítod a khaleesi történetét és milyen kapcsolatokat alakítasz ki vele ebben az új, westerosi környezetben.
Nincs is más dolgod hátra, csak foglalózni és játszótársakat keresni!

Vissza az elejére Go down
 
Daenerys Targaryen
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Daenerys Targaryen
» Diadalmas győzelem - Jon & Daenerys

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Valar Morghulis :: Fellegvár könyvtára :: Akik a történelmet írták :: Listák és gyűjtemények :: Archivált karakterlapok-
Ugrás: