KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


 
Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!
Idövonal
305 AC - Az oldal történetének indulási ideje

304 AC - Ramsay Bolton és Jaenis Karstark eljegyzése

304 AC - Petyr Baelish és Margaery Tyrell eljegyzése

303 AC - Jaime Lannister felmentése a Királyi Őrségből, megválasztása mint Casterly-hegy ura és a Nyugat Őrzője

303 AC - Daenerys Targaryen Westerosra érkezése, a trón átvétele, Cersei Lannister száműzetése

303 AC - Petyr Baelish és Ramsay Bolton szövetségre lépése

303 AC - A hatodik évad vége
Chatbox
Vándorok
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (36 fő) Pént. Feb. 02, 2018 5:29 pm-kor volt itt.


Dalnokok zengték
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Arya Stark
Szomb. Márc. 07, 2020 6:10 pm


Reszkető-tenger
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Tenarie Adaire
Kedd Nov. 06, 2018 6:07 pm


Észak nem feleljt
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Laerys Drennelion
Pént. Nov. 02, 2018 1:27 pm


Halloweeni borzongás
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Margaery Tyrell
Csüt. Okt. 25, 2018 6:49 pm


Hírek
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Margaery Tyrell
Pént. Okt. 19, 2018 12:10 pm


A káosz egy létra
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Margaery Tyrell
Csüt. Szept. 27, 2018 6:32 pm


Dorne-i herceg fakó lovon
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Emmelyne Florent
Vas. Szept. 23, 2018 8:16 pm


Weddings are boring
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Arya Stark
Vas. Szept. 23, 2018 7:54 pm


Old debts - Arya & the Hound
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Arya Stark
Szomb. Szept. 22, 2018 6:29 pm


The Pink Wedding
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Arya Stark
Szomb. Szept. 15, 2018 8:24 pm


Vízi [Baratheon] Gendry
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Arya Stark
Vas. Szept. 09, 2018 12:44 pm


World of Witchers
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Arya Stark
Szomb. Szept. 08, 2018 11:08 pm


♕ Háttérhatalom kacatjai
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Margaery Tyrell
Szomb. Szept. 08, 2018 1:08 pm


Eredményhirdetés
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Balerion, az Iszonyat
Pént. Aug. 31, 2018 1:16 am


Hiányzásnapló
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Lysander
Csüt. Aug. 30, 2018 12:03 pm


World of Shadowhunters
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Vendég
Hétf. Aug. 27, 2018 7:05 pm


Clive Standen
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Rydan Blackwood
Szomb. Aug. 25, 2018 8:37 pm


Régi trükk
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Rongyos Herceg
Pént. Aug. 24, 2018 9:08 pm


Your destiny is written
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Jaqen H'ghar
Szomb. Aug. 18, 2018 10:16 pm


Resemblance
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Emptyby Jaqen H'ghar
Szomb. Aug. 18, 2018 9:32 pm


Nyilvántartás
Lord
6 fő
Lady
8 fő
Ser
2 fő
Zsoldos
0 fő
Közrendű
2 fő
Vadak
0 fő
Keleti népek
3 fő
Mester
0 fő
Fattyú
0 fő
Éjjeli Őrség
0 fő
Nincstelen
3 fő
Összesen
24 fő

Megosztás
 

 Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptySzomb. Szept. 22, 2018 5:09 pm



● Matters of Importance ●
Napokig magam alatt voltam, miután Jaqen H’ghar elment. Ahogy ígérte, Rellack Jerem belátható időn – talán két napon – belül halott volt. De az én jókedvem kék egére nem ez az, ami felhőt vetett.  Megint elment, megint senki lett, és megint összetörte Arya Stark szívét. Azt hittem, azt reméltem, hogy a szavaim áthatolnak az arcain, az összesen, és megérti, hogy nem gyermeki szeszély vagy személyes önzőség lapul a szándékaim mögött, hanem kötődés. Oly tiszta, mint egy fehér lap. De nem így lett, és ismét csak el kellett fogadnom, hogy bármit csinálok, ha megfeszülök sem érem utol Jaqen H’ghar-t. Pedig egy világban járunk, hát hogy nem látja? Szükségem volt rá, még nem tudtam elengedni… De ő már döntött helyettem.
A dolgokat a Véreb érkezése sem könnyítette meg. Bárki frászt kapna, ha valaki, akit halottnak hitt, mert maga gondoskodott róla, hogy halott legyen, megjelenne a kapujában, csontig átfagyva, időjárás által megcibálva, majd olyan dolgokat mondana, amik felkavarják a rég lecsillapodottnak vélt állóvizet, kegyetlenül felszaggat pár régi sebet, és még a konyhából is kiesz. Pár napig vendégül láttam a Vérebet, hagytam, hogy kialudja magát, és kellően átmelegedjen, mert ami Deresen túl vár ránk… Nos, ki tudja, mi vár ránk Deresen túl. Egy volt csak biztos, hogy a hátunk mögött kell hagynunk Westeros-t. Az indulás reggelén mindent elintéztem. Meg akartam keresni Sansát, hogy beszéljek vele arról, ami a szívemet nyomta, de nem találtam sehol. Rég elmúltak már azok az idők, amikor olyan apró voltam, hogy egy lovon kellett utaznunk, így két paripát készíttettem elő – egyet a Vérebnek, és egyet magamnak. Tű-t tényleg csak alváshoz csatolom le az övemről, de aznap reggel többször is ellenőriztem, nálam van-e. Összepakoltam pár garnitúra ruhát, mindenféle időjárásra készülvén, ezt a nyereg mögé rögzítettem. Aztán csak vártam. Már régen lebeszéltük a napot és az órát, amikor elhagyjuk a Vérebbel Deres-t, így nem aggodalmaskodtam a férfi hiányán. Amikor végre megjelent, ellöktem magam az istálló oldalától.
- Na végre – kezdtem neki – Remélem, kipihented magad. Ma szerencsére nincs olyan hideg, mint akkor, amikor érkeztél.
A lovam körül matattam, az utolsó simításokat végeztem.
- Indulhatunk? – kérdeztem végül, és amikor helyeslő választ kaptam, biccentettem.
El sem hiszem, hogy erre vetemedtem. Ismét itt hagyom Derest, a családomat, az otthonomat, annyi kedves arcot… Miért is? Oh igen… Magam elé idéztem Cersei Lannister elégedett somolygását azon a napon, amikor lefejeztette atyámat, és több kérdésem nem is volt. Felhúztam magam a lovam nyergébe, és kifelé léptettem, át Deres kapuján. Hosszú percek teltek el úgy, hogy nem szólt egyikünk sem, mire végre megtörtem a csendet.
- Hol kezdjük a keresést? – fordultam a férfihoz, remélve, hogy ő kész tervvel készült, és ha Cersei tartózkodásában nem is biztos, legalább a bátyjáét tudja.

The Hound, The Wolf & The Man
438 szó | Remélem, lehet vele dolgozni | mood |?

Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyVas. Szept. 23, 2018 10:59 pm





Nem hittem volna, hogy a Farkaskölyök ilyen könnyedén belemegy az alkuba. Vártam volna, hogy ladység így, nemesi kötelesség amúgy, de meglepetésemre nem kellett annyit győzködni, hogy vegye a nyakába a világot az oldalamon, mint azt gondoltam volna.
Úgy tűnik, hogy végső soron csak Stark ház családfájának egy vadhajtásából faragták és nem tűri meg azokat a nemesi kötelességeket a nyakában, amikre a neve kötelezné.
Bár a származásom révén nekem is kellene, hogy ilyen terhek lógjanak a nyakamban, a féltökű apám rossz helyzetfelismerésének hála soha nem kellett foglalkoznom ilyen problémákkal. A szőke fattyú védelméhez bőven elég volt, hogy nagy, erős és olyan ronda vagyok, hogy szenet lehet velem bányászni.
Alaposan kihasználtam azt a néhány napot, amíg az utazást előkészületei folytak. Nem zavartattam magam azzal, hogy hozzászokjak a takaróhoz és a vetett ágyhoz, de kiélveztem, hogy néhány napig emberhez méltó módon tudok aludni térni és nem kell arra kelnem az éjszaka közepén, hogy szállingózik a hó.
A tisztességes koszt és kvártély haloványan ugyan, de finomított az örökké kedveszegettnek tűnő ábrázatomon is és kevesebbszer éreztem késztetést arra, hogy ne válogassam meg a szavaimat, ha egy kis időt el kellett töltenem a vár úrnőjének, intézőjének, vagy más jelentősebb személyének közelében.
Arya-n viszont láttam, hogy az alkunk ellenére még mindig nem tudja hova tenni, hogy csak úgy felbukkantam Deresben és közös bosszúállásra hívom.
Nem kárhoztatom érte. Én se tudnék egyhamar napirendre térni afelett, ha egy olyan emberrel kellene osztoznom, akiről azt hittem, hogy a szart is kitapostam a beleiből.
Az indulás előtti néhány napot nem csak azzal töltöttem, hogy alaposan kipihenjem magam.
A Lobogó nélküli testvériség félnótásaitól zsákmányolt vért és penge ugyan eddig jól szolgált, de nem olyan emberek ellen kellett használnom, mint Gregor.
Deres kovácsa elborzadt a munka silányságától, amikor megmutattam neki a páncélomat és a kardomat. Mivel jobban kedvelte a kisebbik Stark lányt mint Sansát túlbuzgóságában felajánlotta, hogy rám igazít egy láncinget és kovácsol nekem egy hozzám méltó kardot. Nem ellenkeztem, de valahol meglepett, hogy az emberek tudnak ilyen önzetlen módon viselkedni.
Nem igazán tudtam mit kezdeni ezzel a szívességgel, de segítettem neki a tüzet szítani a kohóban amíg dolgozott. Legalább addig is sem fáztam, ami Deresben nagy szó. Az indulás előtti napon vittem a kovácsnak egy flaska bort és néhány pohár mellett elmeséltem neki a Fekete vízi csata rám eső részét.
Másnap reggel az új láncingemmel és a kardommal az oldalamon vezettem ki a felnyergelt lovamat az istállóból.
- Lehet, hogy ti északiak különbséget tudtok tenni hideg és hideg között, de nekem akkor is majd letörik a farkam ebben az időben. - mondtam neki miközben megigazgatottam a páncél alatt a vastag bundát majd a kengyelbe akasztottam a lábam és felültem a nyeregbe
A kérdésére bólintok, majd óvatosan a lovam véknyába vágtam a sarkam, hogy léptetésre sarkaljam.
Mikor már biztos távolban járunk a vártól a lány egy kérdést intéz hozzám.
- Sok kalmár suttogta, hogy Braavosban a Vasbanknak akadt egy nagyon hatékony behajtója. Hallgatag és termetes, az arcát pedig soha senki nem látja. - fordulok félig Arya felé - Nem tudom, mennyire megbízható a szóbeszéd, de amiket a félrészeg beszélgetésekből kihallgattam azt mondatják velem, hogy érdemes lenne utána nézni. Cersei egy alávaló ribanc, de megvan a magához való esze. Ha Gregort a Vasbank rendelkezésére bocsájtja a jelentős tartozások behajtásakor, abból ő is sokat nyerhet.

Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyPént. Ápr. 19, 2019 8:06 pm


The Hound &

The Wolf

Nehezen tértem napirendre a tény felett, hogy végső soron belementem a Véreb alkujába. Már azután, hogy zöldágra vergődtem a ténnyel, hogy valaki, akit hátrahagytam meghalni – de előtte kiraboltam – a Nagy fagy derekán bezörget a kapunkon, és ahelyett, hogy a bosszújával fenyegetne, előterjeszt valamiféle megállapodást. Épp annyira maradtam volna Deresben – ha már annyit küszködtem azért, hogy itt lehessek, újra, a családi sasfészekben, a testvéreimmel – amennyire fűtött a harag Cersei Lannister ellen. Nem, már nem esnék neki, mint egy forróvérű zöldfülű, de elaltatni is képtelen voltam bosszúm tüzét, amit a tény éltetett, hogy az a szuka, atyám hóhérja és nővérem életének megkeserítője még mindig életben van. Végül, mérlegre téve mindezt azzal szemben, hogy lassan a falka ismét teljes egész lesz, rá kellett jönnöm, hogy féltem ezt a falkát. Míg csupán egyetlen farkas életben van, a nyáj nem nyugodhat. Ha valamit megtanultam Valder Frey-től, az ez volt. Jon hiányában és Bran mindennemű inkompetenciája fényében énrám hárul az a feladat, hogy megvédjem a családomat. És ez végül elég nyomós érvnek bizonyult ahhoz, hogy a Vérebbel tartsak. Ferde szemmel néztem csupán, de szót nem emeltem a tény ellen, hogy a kurafi mintha kissé túlságosan is élvezné az amúgy nem valami meleg vendégszeretetemet. Deres nem szereti a betolakodókat, ez világemlékezet óta így volt, és míg egyetlen Stark is életben van, így is lesz. Észak nem felejt. Ennek ellenére meglepő módon a kovácsunk volt olyan jóhiszemű és bárány lelkű, hogy vadonatúj láncinget és kardot kovácsoltatott Sandor Clegane-nek, egy kis tűzszítás és jó bor fejében. Ki nem szereti a jó történeteket? Én vajmi keveset érintkeztem ezekben a napokban a Vérebbel, de mindig rajta tartottam a szemem – bár kötve hiszem, hogy erről tudomása volna. Másnap reggel a felkészített lovaink mellett vártam rá. Nem túl feltűnő érdeklődéssel végigmértem vadonatúj felszerelését. Elismerőn hümmentettem.
- Nem is rossz. Egy-két új csecsebecse még neked is jól áll – kivezettem a lovamat az istállóból, majd míg a férfi felelt, felhúztam magam a nyeregbe. Csak unottan szusszantam egyet a feleletre, cinkos mosollyal a szám sarkában. – Úgysem lesz rá szükséged.
Amint a férfi megadta a jelet, finom sarokmozdulattal bírtam lépésre a hátasomat. Még igencsak korai volt az óra, de már bőséggel elhagytuk Derest, és annak határát, mikor választ kaptam a kérdésemre. Cinikusan hehhentem.
- Braavos, heh? – a régi és az új istenekre, hát nem onnan vergődtem fel magam Északra? Miféle utálatos tréfa ez? – Onnan jövök. Ha Cersei Lannister Braavos-ban lenne, már nem élne, hidd el nekem. Mert magam gondoskodtam volna róla. Ez a legforróbb nyom, ami a kezedben van?
Ha ez az egy dobásunk van, az nem kecsegtet sok jóval. Egy pillanatra elkalandoztak a gondolataim Jaqen H’ghar és a lelenc felé, de hamar el is hessegettem őket. Vettem egy mély levegőt.
- Szerencséd van velem. Úgy ismerem Braavos-t, mint a saját tenyeremet. Csukott szemmel is elboldogulnék ott.
A lány tud magára vigyázni. A Vérebet álcázni viszont kihívás lesz. Elég karakteres a megjelenése ahhoz, hogy rögtön felismerjék. Kellett egy terv.
 

Szószám: 482 szó || Mood: The Pointy End


Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyCsüt. Május 16, 2019 11:20 pm





Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem fog hiányozni Deres. Nem mintha minden vágyam az lenne, hogy még nyáron is befagyjon a seggem, de hosszú idő óta végre egy kicsit embernek éreztem magam e között az ódon falak közt.
Néhány lovagi címet szerzett, saját kastély után ácsingózó kurvapecér talán még azt meg merné kockáztatni, hogy elpuhultam vénségemre, de ha ezt szóvá merné tenni biztosan le kellene mondania a sült húsról a hátralévő életére.
Nem tagadom magamhoz képest egész kulturáltan viselkedtem a Starkok erődjében, de ehhez csak részben járult hozzá az, hogy nem akartam senki haragját magamra vonni.
Az északi emberek teljesen másak, mint az a sok déli szukafattya, aki Királyvárban vakarja a seggét. Ha a szemükbe nézel, akkor nem látsz hátsó szándékot, ha kérdezel tőlük nem terelik a szót. Még az is teljesen más, ahogy állnak amikor az emberrel beszélnek.
Ha valamit, hát ezeket a tulajdonságokat visszatükrözte Ned Stark egészen addig, amíg a fattyú le nem csapatta a fejét. Kár, hogy ez lett a veszte.
Meglehet, hogy rossz helyre kerültem az életem során és északon sokkal jobban megbecsültek volna, mint abban a viperafészekben ahol eddig éltem.
- Még a legjobb Vérebnek is kell néha egy új szájkosár. - mosolyodok el a lány csipkelődő megjegyzésére, bár ez a legtöbb embernek valami nagyon vészjósló vicsornak tűnhet - Két-három érme könnyen változtathat ezen. Öt-hat ha nagyon finnyás az aki kapja.
Csak a szemem sarkából figyelem Aryát ahogy lépésben baktatunk a várból kivezető úton, de meg kell állapítanom, hogy rengeteget változott azóta, hogy otthagyott meghalni.
Persze nőni is sokat nőtt, de melyik gyerek nem nyurgul rohamosan, miután megéli a tizedik telét?
Amire én gondolok, az nem igazán a testi érés eredménye. Sokkal inkább annak a sok viszontagságnak, amin átesett az utolsó találkozásunk óta elmúlt időben.
Az elmúlt napokban néha figyeltem ahogy edz és meg kell mondjam, hogy ritka rémisztő látvány volt látni, ahogy a vízi táncát gyakorolta bábuin. Már semmi esetlenség nem volt a mozdulataiban mint annak idején, sokkal inkább halálos kecsesség és precizitást.
Azon kaptam magam, hogy nem szeretnék a kardnak gúnyolt fogpiszkálója másik oldalán állni, amikor kézbe veszi a fegyvert.
- Az istenek nem szokták megkérdezni, hogy kinek a segge, csak simán megbasszák azt, ami a farkuk elé kerül. - a lányon kívül mindenki zsörtölődésnek venné a nem túl kifinomult mordulásomat, de ő már ismer annyira, hogy tudja ez felér egy mélyebb filozófiai fejtegetéssel ha tőlem hallja - Nem tudom, hogy mikor érkeztél vissza Deresbe, de azóta már megfordulhatott néhány hajó a Keskeny tengeren. Nem ellenkedek amikor azt mondod, hogy több mint kétséges az, hogy ott találjuk, de ez az egyetlen szél amin elindulhatunk és mindkettőnknek alaposa oka van arra, hogy a végére járjunk egy kihűlőfélben lévő nyomnak.
Egy olyan probléma kezd el előmászni a fejemből, amire eddig nem gondoltam. Csak a kibaszott közös nyelvet beszélem. A tenger túloldalán ez igencsak meg fogja nehezíteni a dolgomat.
- Akkor az istenek talán mégsem annyira kegyetlenek, mint azt gondoltam. - fordulok egy kicsit felé a nyeregben - Valamit azonban kezdeni kellene azzal, hogy nem fogom érteni az ottaniak vartyogását, mert igencsak meg fogja keseríteni az életünket ez a hiányosságom.

Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyVas. Május 19, 2019 1:56 pm


The Hound &

The Wolf

Amikor – barátomnak csak a megfelelő szó hiányában nevezhető – Sandor Clegane bezörgetett a Nagy Fagy derekán Deres kapuin, még magam sem tudtam, hogy ekkora meglepetést fog okozni. A Régi és az Új istenek lássák lelkem, lett volna jobb dolgom is, mint utána kémkedni, de mivel félig-meddig a Deres kapuin innen eső Véreb az én felelősségem volt, így hát rajta tartottam a szemem. Azt kell, hogy mondjam, egészen meglepően elfogadhatóan viselkedett. Itt fent északon nem szeretik az idegeneket, az átlagos északi a saját dolgával törődik, a maga és a családja javát nézi, távol az intrikáktól és cselszövésektől. De alig telt bele pár nap – no meg pár kedves gesztus, aminek tudomását természetesen megtartom magamnak – és bárki joggal mondhatta volna, hogy igen, a Véreb beleolvadt a deres viszonyokba. Aztán persze ott vannak azok a lopott pillanatok is, amikor azt hitte, nem tudom, hogy gyakorlás közben rajtam tartja a szemét. Az egyetlen ok, ami miatt ezt nem bántam, az az volt, hogy így végre anélkül a tudomására hozhattam, mennyit is fejlődtem, hogy felkértem volna gyakorlópárbajra. Természetesen nem ez volt az egyetlen dolog, ami változott. Nyilván nem elhanyagolható az a tény sem, hogy jobb és jobb – ha nem a legjobb – lettem víztáncban, de más egyéb – külső és belső – paramétereim is rengeteget változtak. Még mindig nem vagyok olyan magas, mint a nővérem, Sansa, de ez csak előnyt jelent nekem. Így tudok halk lenni, mint egy macska, és sebes, mint egy kígyó. Sok minden történt velem, és az a sok minden azzá formálta a lelkem, ami ma. Tulajdonképpen hálásnak kellene lennem érte. Csak egy cseppet lep meg a Véreb maró riposte-ja, rögtön utána cinkos mosolyra rándulnak az ajkaim.
- Az már szentigaz. Te mondtad, nem én. – lehet, más fehérnép sikítva rohant volna el azt a vicsort látva, de én mindenkinél jobban tudtam: a Véreb épp mosolyog. – Alighanem a kurvázással várnod kell, míg a Fehér kikötőbe nem érünk. De legalább is délebbre. Ennyire fent északon ez az intézmény alig, ha nem egyáltalán nem ismert. Viszont a kikötőben nekem is akad épp dolgom, ha az ezüstöt van kedved pazarolni.
Megvan még az érme, amit Jaqen H’ghar ajándékozott a lánynak, azzal könnyedén át kell jussunk a Reszkető-tengeren. Csak egyetlen gondolattal adóztam a férfi távoztától még mindig sajgó szívemnek, mielőtt büszkén kihúztam volna magam a nyeregben. Oda sem néztem, csak rezignált mosollyal reagáltam le a zsörtölődésnek ható, de valójában filozófiai értekezés prológusául szolgáló mordulást. Elfintorodtam. - Tehát tényleg ez az egyetlen nyom, ami a kezünkben van.
Nem azt mondom, volt már kevesebb kézzelfogható ténnyel is dolgom, és úgy is sikerre vittem a nyomozást, most pedig nem csak egy farkas, de még egy véreb is a volt királynő után szimatol. Nem valami kecsegtető, de nem is lehetetlen. Csak kell egy sziklaszilárd terv. Rezignáltam kaffantam csak.
- Persze, hogy nem beszéled a valyriai nyelvet. Meglepődtem volna az ellenkezőjén. – ki gondolta volna, hogy Luwin mester tanításai egyszer kifizetődnek? – Nos, a kikötőig ha megfeszülünk se verem abba a felemás fejedbe a valyriai variánsokat, de a hajóút elég hosszú ahhoz, hogy kitaláljunk valamit.  


Szószám: 496 szó || Mood: Scoia'tael


Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptySzomb. Jún. 08, 2019 6:14 pm





A régi és új istenek is biztos kiélvezik azt a helyzetet, amiben most vagyok. Valahol van abban valami nagyon fanyar fekete humor, hogy egy olyan személytől kérek segítséget az életcélom beteljesítéséhez, aki egyszer már otthagyott megdögleni, miközben törött csontokkal, vért felköhögve könyörögtem a halálért.
Ha jó ismeretségem lenne valamelyik tökfilkó életművésszel, aki énekmondónak nevezi magát, akkor biztos kiokítanának abból, hogy is ennek a fogalomnak az irodalomi neve, de perpillanat csak isteni szeszélyként tudnék hivatkozni erre.
Egyszerre újszerű és múltidéző az az élmény, hogy Arya mellett baktatok a lovammal, miközben épp, hogy szállingózik a hó.
Az elmém szürke pocsolyájából a felszínre vergődik nem egy emlék, ami a közös utazásunk során süllyed el. A Lobogó nélküli testvériség, a Tű megkerülése, a párbaj Lady Briennel. Mintha egy másik élet, két másik ember emlékei lennének, pedig csak néhány év telt el.
Azóta már a lány is én is más emberek vagyunk. Nem állítom, hogy jobbak, mint voltunk (legalábbis én nem érzem magamat annak), de határozottan más értékek alapján szemléljük a világot, még akkor is, ha a céljaink nem sokat változtak.
- Most, hogy mondod Vakondváros tényleg nem esik útba. - morgom a bajszom alatt - De sört legalább mérnek minden fogadóban nem?
Nem mintha túl nagy kedvem lenne meghágni egy halszagú ringyót. Talán kicsit közvetlenebb módon kellett volna kimondanom, hogy nem kell azon meglepődni, hogy az alávaló és egyben ostoba emberek mindenre képesek pár tallérért. Azok akiknek az alávalósága mellé még ész is társul már megfordultak a Kis tanácsban.
- Előrébb vagyunk, mintha nem tudnánk semmit. - bólogatok - De a Farkas és a Véreb is arról híres, hogy jó a vadászösztöne.
Arya talán kicsit túl kárörvendően viszonyul ahhoz, hogy semmi érzékem nincs az essosi nyelvekhez, de nem hibáztatom érte. Ismer már engem és én sem mutattam neki kevesebbet annál, ami vagyok, így jó érzékkel be tudja tájolni, meddig terjeszkednek szegényes képességeim határai.
- Nem mindenki nevelkedhet Észak kibaszott őrzőjének a várában. - morgok vissza jól hallhatóan a kaffanására, majd egy kicsivel mérsékeltebben folytatom a mondandómat - De tán még ez az öreg kutya megtanulhat pár új trükköt, ha elég türelmes idomár keze alá kerül.
Sosem volt erősségem a kedveskedés és a két Stark lányon kívül kevés ember felé mutattam meg a szimpatikusabb arcomat, de talán jobb, ha némi alázattal közelítem meg a témát, nehogy véletlenül úgy tanítson meg nekem egy szót, hogy abból bajom legyen.

Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyHétf. Jún. 10, 2019 1:28 am


The Hound &

The Wolf

Amikor – bár nem volt olyan régen – törött csontokkal, nyílt sebekkel, belső vérzésekkel és a haláláért könyörgő Vérebet magam mögött hagytam a lady Brienne-nek vívott, de annál csúfosabb véget ért párbaj után, nem sejtettem, hogy itt, és leginkább így fogok vele újra találkozni. Egyáltalán, a találkozás eshetőségét is szerettem volna elkerülni. Valahol igen keserédes, hogy ilyen vérmes időkben, amilyeneket élünk, volt büszkesége és mersze a nyomomba szegődni. Egészen tisztelem érte. De ezt persze sosem vallanám meg neki. Kétes nosztalgia kerülget émelyítő édesszájával, gyomorkeserűjével, hogy így, télidő derekán, a legnagyobb cidri hidegben egymás mellett baktatunk a lovainkkal. Hosszú hónapokon át osztoztunk egy lovon, úgy, hogy nekem csak a nyeregkápa jutott, mire saját lovat szerzett alám. Az, hogy most én adtam őalá lovat, és ő volt az, aki énutánam jött, különös fintora a sorsnak. Pedig mindketten megváltoztunk, érzem rajta, és bizonyára ő is érzi rajtam. Az ilyesmit olyanok, akik egy hanzában utaztak, megérzik akarva-akaratlan. Végiggondoltam a választ.
- Azt hiszem. Bár a bort jobban szeretem. Jobban melegít. – mindenesetre értékeltem, hogy nem szándékozik minden bokornál megállni, hogy könnyítsen magán. Nem tehettem róla, megmosolyogtam szimbólumokban sziporkázó szavait. – Az már bizony szentigaz. A Vérebnél és a Farkasnál jobb nyomkövető aligha élt ezen a földön. Ha valaki, hát ők a legkevesebb nyomból is ki tudják hozni a maximumot.
Önmagában az, hogy a Véreb nem konyít a valyriai nyelvvariánsokhoz, nem jelentene semmiféle problémát, ha semmiképp sem válnánk el egymástól. Márpedig az én prédám – Cersei – és az övé – a Hegy – különbözik, és e különbözőség adhat épp elég okot az elválásra. Muszáj lesz hát valami megoldást találni erre. Tán a kikötőben, míg a Braavos-ba tartó hajó indulására várunk, és a lánynak amúgy is akad arra elintéznivalója, szerez majd olyan kincseket, mint valami kódex, vagy képeskönyv.
- Ezek szerint a Clegane-ház mestere egy semmirekellő naplopó volt, aki csak arra volt jó, hogy délidőig aludjon, és sört vedeljen. – jegyeztem meg nyugodtan tűnő hangszínen, ám a férfi, lévén jól ismer, könnyedén kihallhatta belőle a régi lány virtusát. – Essostól innen és távol azt mondják, öreg kutya nem tanul új fortélyt. De én ebben nem hiszek. Meglátom, mit tehetek érted, meg a csenevész nyelvtudásodért. Sok mindenki voltam az elmúlt években. Tanár vagy épp mester sosem.
Megnógattam a lovamat, aki először lustán mozdult csak előre, aztán fürge vágtára váltott. Derestől Fehér kikötő nem épp rövid táv, és jó volna elérni, még mielőtt leszáll az éj. A délre vezető úton persze sok a falu, a város, mind Stark-hű település, ahol meg lehet állni, ha már belefagyunk a nyeregbe. Fehér kikötő határába érve felettébb érdekes, viszont annál szembetűnőbb bökkenőbe akadtunk.  


Szószám: 422 szó || Mood: The Rains of Castamere


Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyPént. Jún. 21, 2019 2:30 pm





Fura fricskája az életnek, hogy Arya talán az egyetlen olyan ember, akit nem küldök el egyből a picsába, amikor valami olyat mond, ami nem tetszik nekem.
Még akkor sem tudnék más olyan személyt felidézni, akivel így voltam, ha az a korcs Havas Ramsay felfeszíttetne egy kínzópadra és szép sorban kezdené el levagdalni az ujjperceimet.
Talán már öregszem és az idő kicsorbította néhány fogamat.
De az is lehet, hogy a sok éven keresztül fenntartott érdektelen és zord külső nem tudta kipurgálni belőlem azokat az érzéseket, amik a mesterek szerint emberré teszik az embert és látván, hogy a lány mivé lett az elmém önkéntelenül látja a szerepét ebben a folyamatban.
Az istenek - ha léteznek egyáltalán azok a kurafik -, most biztos jót nevetnek rajtam. Sandor Cleganenek, a marcona Vérebnek, a nincstelen kisnemesnek kijutott egy csekélyke morzsa az apaságból és nem lázad a gondolat ellen, hogy valaki az ő példájából tanulva lett életrevalóbb.
Tényleg különös időket élünk. A végén még az is kiderül, hogy az a vadállat bátyám merő jóindulatból csinált rostélyost a képemből.
- A lényeg, hogy legyen mivel megnedvesíteni a torkunkat a csirke mellé. - nyugtázom a lány válaszát morózusan - És addig nem hagynak nyugtot a prédájuknak, míg nem csattan az ajkuk a torkán.
A valyriai nyelv ismeretének hiány viszont felvet néhány fontos problémát. A kereskedővárosok kikötőiben és a tavernákban talán nem lesz problémám azzal, hogy megértessem magamat valamilyen módon, de a helyiekkel már koránt sem lesz könnyű dolgom, ha csak címszavakban odavakkantom nekik a közöst használva, hogy mit akarok.
Átkozom apám nevét, amiért úgy gondolta, hogy egy olyan nemesnek, aki nem őrzője az felségterületnek csak annyi dolga van, hogy el tudja kergetni a földjére bepofátlankodó martalócokat.
- A Clegane-ház mesterével nem volt semmi baj. Szorgalmas, kissé túlbuzgó vénember volt, aki nem akarta elveszteni a nyelvét, amiért nem apámmal volt egy véleményen. Megtanított minket írni és olvasni, meg valamennyit a Házak történetéből, de utána már csak a fegyvermesterünk foglalkozott velem meg Gregorral.- válaszoltam már-már majdnem hányavetin, hogy kihúzzam a talajt a lány szurkálódó megjegyzése alól - Nem ígérem, hogy könnyű dolgod lesz velem, de próbálok majd nem túl bosszantó lenni.
Ennél kifejezőbben nem tudom kinyilvánítani a hálámat, de ezt ő is tudja. A morgós vén Véreb nem fog farokcsóváló kölyökkutyaként viselkedni.
Több órányi lovaglás után a dél felé vezető úton felsejlik a kikötő a láthatáron.
Ahogy közelítünk a település felé látom, hogy kecskebőr pergamenre írott szöveg van kiszögezve egy nagyobb fára.
Meghúzom a ló kantárszárát, hogy el tudjam olvasni mi van felírva rá, a hátasom pedig nyihogva lassít le, majd áll meg a fa előtt.
- A záptojásszagú kurva anyját basszák meg az istenek! - mordulok fel, amint meglátom, hogy mit tartalmaz a felhívás
A kalligráfiával felírt, szépen ívelt betűk egy körözvényt tesznek közzé, ami alatt óvatos vonalakkal egy kép van papírra vetve, ami engem ábrázol. Pontosabban valakit, aki a rég elveszett kutyafejet formázó sisakomban fosztogatja a környéket.
Furcsa, hogy ennek a híre még nem jutott el Deresbe, de momentán örülök neki, hogy nem így történt. Sokkal nehezebb lett volna dűlőre jutni a Farkaslánnyal, ha ez a hír eljut odáig.
- Imádkozz a Sokarcúdhoz, hogy senki ne ismerjen fel a kikötőben! - szólok Aryához a magam csiszolatlan stílusában - Valami félkegyelmű pöcs azt hitte, hogy jó vicc az én nevemet bemocskolni.

Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyCsüt. Aug. 08, 2019 10:12 pm


The Hound &

The Wolf

Amikor barátomnak csak jóindulattal nevezhető, barbár kompániám mellett léptetve ételről és italról esett szó, minden önfegyelem ellenére nyelnem kellett egy nagyot, hogy legalább azzal is telítsem a gyomrom, míg valódi élethez nem jutunk. A varázsszót meghallva csak cinikusan hehhentem.
- Mi ez az addikciód a csirkékkel amúgy is? Nem az, szeretem én is, olcsó, és sokszínű, de szívesebben eszek sertést vagy vadat. – lestem oldalra érdeklődve, de a válasz elnyerte a tetszésem. Egy cseppet gőgösen elmosolyodtam – A vérbosszú veszélyes dolog esetükben, az már tény.
A valyriai nyelv hiánya valami, ami számtalan problémához vezethet, különösen akkor, ha nem tartom rajta a szemem, hogy mikor kivel beszél, és mit mond neki. Az idő, ami a rendelkezésünkre áll pedig a legnagyobb jóindulattal sem elég arra, hogy akár csak az alapokat a fejébe töltsem. Ki kellett okoskodni valamit. Mármint azon túl, hogy ha nem muszáj, ne szólaljon meg, és lehetőleg el se távolodjon tőlem. Ez pedig kihívást gördített elém. Megfelelő felkészülés ellenében hozok magammal könyveket, de jön at este, most már meg se éri visszafordulni. Annyira nem féltem, tudtam, hogy a megfelelő pillanatban megvilágosodik előttem a megoldás. A Véreb feltárja előttem korai éveinek lexikális hátterét, én pedig csak büszkén kihúztam magam, enyhe fitorral az arcomon. Így kell elrontani egy velős csipkelődést.
- Kitalálok valami hatékony gyorstalpalót neked a hajón. Bosszanthatsz is, ha akarsz, birkatürelmem van- farkasbőrben.
Tudtam én, hogy máshogyan nem tudja, és nem is akarja leróni a háláját, ezért nem is tapostam a belét konkrétabb köszönő szavakért. Azt pedig, hogy vérebből fogát vesztett öleb legyen, már csak a saját érdekemből sem kívántam. Szerintem ez így is több, mint amit valaha bárkinek köszönt – szóval, vagy némán.
Pár óra délnek való lovaglás után meg is érkezünk a kikötővárosba, én pedig el is léptettem volna amellett a bizonyos hirdetőtábla mellett, ha nem hallom meg Sandor átkozódó hangját.
- Mi az? – fordítottam vissza a lovam, és húzódtam a kancámmal mellé. A válla felett lestem bele a papírba, majd együttérzőn felszisszentem. – Szar ügy. Én a helyedben a fejedbe húznám azt a csuklyát. – pillantottam oldalvást rá, aztán megnógattam előre a lovamat – Ideje valakit megfosztani a fejétől.
A kikötő tele volt, mint mindig. Tökéletes táptalaj a kérdezősködésre. Különben is, biztos voltam benne, hogy a Véreb is visszakövetelné magának a sisakot. Elvégre, valami mementó féle, vagy mi.


Szószám: 375 szó || Mood: The willow Maid


Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyKedd Szept. 03, 2019 6:36 pm





Ahogy közeledik az este, úgy hódítja vissza a saját területét a zord éjjeli hideg a valamivel viselhetőbb napsugaraktól.
Még bőven látjuk az utat és a közeledő kikötő egyre közelebbi körvonalait, de ha nem szoktam volna le a rendszeres borotválkozásról, akkor igencsak fázna a tokám a ló hátán.
Nem csodálkozom, hogy Arya próbál kicsit kötözködni.
Már annak idején se az jellemezte, hogy szó nélkül hagyjon elég nyilvánvaló támadási pontokat és ahogy látom az utolsó, számomra csúfosan végződő találkozásunk óta eltelt időben sem hagyta el ezt a jó szokását.
- A sertéssel meg a marhával sincs sok bajom, de gyorsabban csinálnak az emberből egy zsáknyi kibaszott hájat. - próbálom nem elharapni a szavaimat - - Túl sok kövér parasztot nem látni, de láttad te is, hogy húsz évnyi disznózabálás mekkora baszom nagy vágóártányt csinált Robertből. Nem vagyok nemes. Nincs váram, nincs vagyonom, vagy bármi másam, ami megvédne. Kurvára nem engedhetem meg magamnak, hogy akkora belem legyen, mint egy ólajtó. Az kihúzná a Véreb fogát.
Oldalra sandítok és látom, hogy a lány homlokát már rég másféle probléma ráncolja és van is sejtésem, hogy mi foglalkoztathatja.
Nem tagadom engem is aggaszt, hogy miként fogok tudni egy hajóút alatt úgy megtanulni egy új nyelvet, hogy ne próbáljanak meg eladni Meereenben.
Ha másról lenne szó, akkor biztos lennék abban, hogy számíthatnék valami rút tréfára is a tanulás folyamán, ami kihasználja a tudatlanságom. Arya is tud komisz lenni, de nem hiszem, hogy nem jött volna még rá, hogy saját magát is hátráltatná, ha egy beugratás miatt megkockáztatná, hogy az értetlenségem vérontásba vagy más olyan csetepatéba torkolljon, ami Cercei fülébe juthat.
- Direkt nem leszek bunkóbb annál, mint szoktam lenni. - mormogom ismét alig mozgatva az ajkaimat - Egyikünk nyugalmának sem tenne túl jól, ha kihoznánk egymást a béketűrésből.
A körözvényt elolvasva nem vártam túl sok együttérzést. De a tanácsát megfogadom és a köpenyem csuklyáját mélyen az arcomba húzom, hogy elrejtse a jellegzetes láng-szaggatta pofámat.
- Sort kerítek rá, ha úgy hozza a sors.
Ahhoz képest, hogy kezdett esteledni a kikötőben még így is pezsgett az élet. Legalább három szekeret előztünk be és mindegyik roskadásig volt pakolva árúval.
- Ma este már nem biztos, hogy találunk hajót, ami elindul. Együnk valamit a fogadóban, utána meg kérdezzünk körbe, hogy holnap ki akar kihajózni Essosba.

Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyVas. Szept. 15, 2019 5:23 pm


The Hound &

The Wolf

Amikor bárdolatlan kompániám, a vén és morgós Véreb ellenérzését fejezi ki minden hús iránt, ami nem csirke, csak visszafogottan cehhentem egyet. Semmi új nem volt számomra a szavaiban, sőt, lehetne mondani, hogy épp erre számítottam, ez a felsőbbséges „tudtam én” grimasz pedig végig ott ült az arcomon.
- Tehát azt mondod, hogy csakis praktikus okai vannak ikonikus diétádnak, a világon semmi más – badarságnak tartottam ezt a magyarázatot, hisz ha épp nem az aktuális koronás főt szolgálja (amit amúgy nem nehéz, amilyen sűrűn cserélődnek… ), pont éhen hal a semmit róva egyedül. Éhes kutya nem válogat. – Megmondom őszintén, most meglepték. Királyvári udvarhölgyekre ha jellemző, hogy kétszer is meggondolják, mit nyelnek le, nehogy máshogy ne férjenek bele a fűzőbe.
Többek közt ezért is tartózkodok a női divattól. Arya Stark nem hízik könnyen, ellenben a fűzőt rendkívül kényelmetlennek találja.
Közben gondolataim átnyergelnek egy másféle probléma lovára, és bár még nem találtam meg a megoldást, egész biztos vagyok benne, hogy majd csak megszáll az ihlet. Már csak azért is komolyan veszem a Véreb ezen kérdését, mert a saját dolgom is megkönnyítem azzal, hogy nem hátráltatom önnön magam. Arról nem is beszélve, hogy az ebből fakadó esetleges ballépések híre könnyedén Cersei fülébe juthatnak idő előtt. Ilyen ostobaság miatt pedig kifejezetten irritáló volna elriasztani a prédánkat. A Véreb és a Farkas közös zsákmányát. Pimaszul elfélmosolyodtam.
- Ilyen szépet tán még senkinek nem mondtál, nem hogy nekem. – huzigálom még egy kicsit a Véreb képzeletbeli bajszát – Ugyan. ennél rosszabb kapcsolatban aligha lehetünk.
Valaki igazán méltathatná azt az ingadozó viszonyt, ami kettőnk közt van. Onnantól kezdve, hogy sosem akartam vele menni, mégis magával cibált, odáig, hogy most ő jött el hozzám, hogy együtt kapjuk a nyakunkba a világot. Mi lesz még itt? Magára hagyom, hogy csendben megdögöljön, cserébe az életét adja az enyémért? Na, arra befizetek!
A körözési pergamen, amit felfedezni véltünk, arra készteti az öreg mancsot, hogy megfogadja a tanácsom. És bizony jól teszi. Ebben a nagy fogratagban ki tudja, hány kéretlen szempár ér tetten bennünket.
- Nocsak. Tán még az is lehet, hogy megkíméled az életét? Mire fel ez a pálfordulás? – fordítottam a lovam a szórakozónegyed felé, lágy kattogással ösztönözve a sétatempóra – Legyen úgy. Kurváznál is, vagy elég csak a koszt és kvártély? Mert akkor úgy ajánlok fogadót.
Mi tagadás, nem egyszer és nem kétszer fordultam már meg itt ilyen-olyan alakban. Jobban ismerem, mint a Véreb, és ez biztos.


Szószám: 392 szó || Mood: Valar Morghulis


Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyVas. Nov. 17, 2019 5:04 pm





Bármennyire is kiütném ezért a megállapításért annak fogát, aki ezt tényt közli velem, de el kell ismernem, hogy a Stark lánnyal való ismeretségem lassan nagyon kezd hasonlítani egy olyan bajtársi kapcsolatra, amiben mindkét fél szép lassan félretette a kezdeti ellenszenvet a közösen átélt élmények hatására, de azért még emlékeznek, hogy miként kezdődött a közös szolgálatuk.
Meg a hosszú lovaglás is egy fárasztó és eléggé egyhangú dolog, így senkinek nem róható fel, ha az útitárs kárára gyakorolja a szarkazmusra való hajlamát.
Érzem a hangján, hogy úgy véli csak valami mondvacsinált indokkal próbálom tömni a fejét és a nem is hibáztatom érte. A mostanság gyakran gazdát cserélő Vastrón miatt a magamfajta kardját árúba bocsájtó földönfutóknak elég ingatag a helyzete és kevesen engedhetik meg maguknak azt a fényűzést és pazarlást, hogy megválogassák az ételüket.
- Egy csirkét könnyebb ellopni és elrejteni, mint egy fél disznót. - fedem fel a lány előtt az csirke diétán megoldhatóságának egyik titkát
Tudom, hogy vér szerint úri gyerek, de látott már nem egy olyan dolgot ezen a szar világon, ami miatt más szemmel nézhet a lopásra, mint egy a törvénykódex-szel háló főnemes.
A nyelvtudásom hiányának megoldása még mindig olyan probléma, aminek a megoldásában csak Aryára számíthatok.
Tudom, hogy a tompa elmém több évtizednyi henyélés után nehezen fogja befogadni az új szavakat és azzal is tisztában vagyok, hogy túl rövid ideig fog tartani a hajóút ahhoz, hogy bármiféle értékelhető jártasságot szerezzek a valyriai nyelvben, de ha a partraszállásnál képes leszel elküldeni egy-két kellemetlenkedő alakot az anyja picsájába, akkor máris megérte vesződni az okításommal.
- Csak meg ne szokd, hogy ezüstből van a nyelvem. - morranok halkan, a hangomban pedig nyoma sincs annak, hogy sikerült volna kibillenteni a lelki egyensúlyomat a nyeregből - Még nem akarjuk elvágni egymás torkát nem?
A körözés ténye azonban újabb nehézségeket állít elénk. Óvatosan kell mozognunk és minél kevesebb gyanút keltenünk bárkiben is. Ami kurva nehéz lesz, ha az egyetlen dolog amivel eltakarhatom a pofám egy csuklya. A csuklyás embereket sehol se szeretik és mindenhol gyanakodva néznek rájuk, így jelen helyzetben csak elodázhatjuk a lebukást. ha nem sikerül gyorsan egy szobát szereznünk.
- Tehetek sokkal rosszabb dolgokat is mint a gyors halál. - ül ki valami fanyar mosolyféleség a lángmarta arcomra - Egy szétzúzott térddel nehezen lehet elmenekülni bárki elől. Vagy kimászni egy disznóólból.
A lány kérdése engem ismerve egyáltalán nem meglepő, mégis kicsit furcsállom ezt az előzékenységet tőle.
- Csak koszt és kvártély kell. - billegek mellettem a lovam járásának ütemére - A szajhák pár ezüstért az anyjukat is eladnák. Nem akarom kockáztatni, hogy valamelyik beköpjön a városőröknek a vérdíj reményében.

Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyPént. Nov. 22, 2019 5:09 pm


The Hound &

The Wolf

Amikor ― barátomnak csak a megfelelő szó hiányában nevezhető ― Sandor Clegane újabb, eddig még nem hallott, de annál helytállóbb érvet sorakoztat fel az eddigiek mellé, mely csirkeevési szokásait hivatott jusztifikálni, csak elismerően hümmentek.
― Ezzel csupán azt a tényt erősíted tovább, hogy csirkecentrikus diétádnak praktikus okai volnának  ― feleltem semlegesen, bár ha nagyon fülel, tán kihallhatja belőle, hogy a véreb bajszát huzigálom épp. Helyezkedtem kicsit a nyeregben, mielőtt folytattam volna ― Ettől nem kell féltened ― mosolyodtam el haloványan, tekintetem az előttünk elterülő pusztaságra függesztve ― Nincs okom átharapni a Véreb torkát. Ha a régi és az új istenek úgy akarták, hogy élj, holott halálra kárhoztattalak, ki vagyok én, hogy felülírjam az akaratuk? Különben is, épp egy cél hajt bennünket. Ha úgy tetszik, egyeznek az érdekeink. Végül is, csúf madár az, amelyik a saját fészkébe piszkít.
S valóban, hogy valakit a Véreb arcával keresnek, nem várt akadályt gördít elébünk. Még ha nem is konkrétan őt keresik, vigyáznunk kell minden lépésünkkel. Ez nekem nem okozna különösebb gondot, hisz a lány mesteri szintre emelte a rejtőzködés tudományát… Ellentétben a bárdolatlan kompániámmal.
― Nincs időnk „rosszabb” dolgokra. Ha valakinek muszáj meghalnia, legyen az a halál gyors és tiszta.
igaz, hogy nem tervezünk itt vesztegelni túl sokáig, de egy éjszaka is döntő fontosságú lehet, ha hajnalig itt ragadunk.
Legnagyobb meglepetésemre úgy tűnik, sikerült tetten érnem a Vérebet a szavaimmal. Annyit és annyiszor utaztam már a Vérebbel, más és egyéb férfiakkal, tudhatná, hogy nem török össze egy-két mocskos szótól.
― Nocsak. Okos gondolkodás. Rendben van, akkor tudom is a nekünk megfelelő helyet.
Csak két utcát léptettünk tovább ebben az irányban, azután elfordítottam a lovam orrát jobbra, egy közepesen széles utcára. Az utca végén állt egy fénykorában fehérre mázolt épület, manapság azonban már szürkeségével beleveszik a többi erdejébe. A cégéren csak annyi szerepelt: A Lusta Angolna. Bevezettem a paripámat az istállóba, ahol le is szökkentem róla. Míg elláttam abrakkal, szénával, illetve lenyergeltem, odaszóltam amaznak.  
― Megérkeztünk. Mennyi tallér van nálad? ― érdeklődtem afelől, hogy vajon meg kell-e hívnom, avagy tud gondoskodni magáról.


Szószám: 337 szó || Mood: Braavos


Vissza az elejére Go down

Sandor Clegane
Sandor Clegane



Tartózkodási hely : Jelen pillanatban Braavosba tartok


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptyHétf. Dec. 09, 2019 9:05 pm





A lány először mintha őszinte elismeréssel adózna, hogy újabb, ezúttal jóval praktikusabb érvvel gazdagítom a csirke hús fogyasztása melletti érveimet, de túl sok időt töltöttünk már együtt, hogy ne számítsak egy kis szurkálódásra is tőle a témában.
Azok pinavadász énekmondók biztos azt mondanák, hogy nincsen rózsa tövis nélkül, de szerintem a kedvesség ellensúlyozásával próbálja megakadályozni, hogy ne legyek túlságosan rokonszenves a számára.
Nem is kell sokáig várnom, a válasza bár semlegesnek hangzik, de ismerem már annyira, hogy kihalljam belőle az enyhe rosszmájúságot.
- Az éhes kóbor kutya nem válogat, de az eszét ettől még használja. - válaszolok neki, de az én szavaim mögött nincsen semmilyen rejtett üzenet
Bár szavaiba most is bele lehet látni némi gúnyt, főleg az arcára kiülő mosoly láttán, de válaszában most nincsen semmiféle rosszmájúság vagy sértő szándék.
- Az istenek sokszor maguk se tudják, hogy mit akarnak. - próbálom visszafogni a fintort az arcomon - De ha egyszer tényleg jót akarnak tenni valakivel, akkor ajánlom nekik, hogy minket árasszanak el a kegyeinkkel, ne pedig valami oroszláncímeres szépfiút.
Bármennyire is kényszer és dacszövetség a miénk azt, hogy a közös múltunk után hajlandó volt társulni velem nem fogom neki elfelejteni. Ahhoz túl büszke, makacs és faragatlan vagyok, hogy ezt szavakba öntsem, de szerintem tudja ő is, hogy értékelem azt, hogy vállalta a közös utat.
Az, hogy valaki az én nevemet mocskolva fosztogatja a környéket égbekiáltó pofátlanság és ha nem éppen Essosba mennénk, akkor rászánnám az időt, hogy felvágjam annak a faszfejnek a hasát és a saját beleire lógassam fel egy cégér helyére. De ennek az ügynek az elintézést hanyagolnom kell a visszatértünkig.
- Nem akarom szaglásással tölteni az időmet. - mormogom már a felhúzott csuklyám alól - Ha belefutunk abba a félnótásba, akkor elintézem és visszaveszem a sisakot, ha nem, akkor van még örülhet magának, amíg vissza nem térek, hogy a fejét vegyem.
A lány ismét megdicsér és elvezet az általa legbiztonságosabbnak vélt fogadóba. A cégéren egy kövér angolna lógatja a lábát. Egész csendes helynek tűnik, főleg ha azt nézzük, hogy egy kikötő környékén épült.
Én is bevezetem a lovamat az istállóba és a lányhoz hasonlóan gondoskodok arról, hogy kipihenje magát reggelre.
- Van pár ezüstöm. - csörgetem meg az övemen azt a nem túl megtömött szütyőt, amit a kolóniát lemészárló seggfejektől zsákmányoltam
- Megyek kerítek egy szobát. - veszem a vállamra a kevés felszereléssel kibélelt málhámat - Rendeljek neked is valami vacsorát, vagy sokáig elleszel a kikötőben?
Fuck the king!

Vissza az elejére Go down

Arya Stark
Arya Stark
Lady, nemes úrnő


Tartózkodási hely : Deres


Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók EmptySzomb. Márc. 07, 2020 6:10 pm


The Hound &

The Wolf

― Tény, tény. ― vontam vállat semlegesen.
Igazából azt az indokot is zokszó nélkül elfogadtam volna, hogy csak jobban szereti a csirke ízét a többi húsénál, de több okból is döntöttem a társalgás mellett, legyen akármilyen felületes is. Egyrészt, bizonyítottan gyorsabban eltelik az út, ha van kihez szólni az úton, másfelől közel sem olyan unalmas, mintha egymaga lenne az ember.
Szavaira én is megengedek magamnak egy keserű fintort.
― Csak egy isten van, és az ő neve Halál. Az összes többi, legyen régi vagy úgy, egytől egyig hamis bálvány, akik nem vesznek aktívan részt a halandók életében. Csak a halál és az ő munkássága a biztos. Csak őt éri meg szolgálni.  ― itt oldalra sandítottam a kompániámra. ― Ne aggódj. Illő ajándékkal hódolunk előtte. Te a fivéred életével, én pedig Cersei Lannister-ével.
Szerettem azt a velőt rázó, jéghideg borzongást, amivel a halál izgalma járt. Semmiféle északi fagyhoz nem volt fogható.
Megértettem, miért háborította a Vérebet, hogy valaki az ő pofázmányával fosztogatja a környéket, rontva az amúgy sem épp patyolattiszta renoméját. Ha alkalmunk nyílik, jó volna pirkadat előtt lerendezni ezt is, míg itt vagyunk, különben el kell halasztanunk ezt az ügyet a nagyobb rossz javára. Az imposztor ügyét viszont csak és kizárólag némán rendezhetjük l. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy megtudja, szaglászunk utána, és még az essosi hajó előtt felhívja ránk a figyelmet. Orgyilkosra volt szükségünk. Szerencsére pedig épp tudtam egyet. Fehér kikötő legjobbját.
― Bölcs döntés. Azért tartsd nyitva a szemed, és hegyezd a füled, hátha hallasz valamit.
Bevezetjük a lovaink a Lusta Angolna istállójába, és míg elrendezzük a paripákat, így szólok.
― Aligha találni csendesebb zugot Fehér kikötőben a Lusta Angolnánál. A kaja egy kicsivel jobb az átlagosnál, a kényelem is hozza a megszokott szintet. Sokan járnak ide, de épp ezért az ember könnyen szem elől téveszti az olyan vándorokat, mint mi. Azért körültekintően járj el.
Egy biccentéssel veszem tudomásul, hogy a Véreb fedezi a saját kiadásait. Én majd gondoskodok a magaméról.
― Tégy úgy. Megköszönném, mire leszáll a szürkület, tervezek visszaérni. Ha keresnél valami miatt, majd én megtalállak. ― fűzöm még hozzá, mielőtt kilépek az istállóból, és a dokkok felé indulok.
Elsődleges célom valami antikvárium vagy levéltár volt, amivel kicsit megdolgozhatom a Véreb csirkefalásra pallérozott agykérgét. De ha már a nyüzsgés epicentrumába keveredek, ki tudja, tán hallok majd valami izgalmas pletykát is, ami az imposztor nyomaira állít bennünket.


Szószám: 390 szó || Mood: The Pointy End


Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom





Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók   Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók Empty

Vissza az elejére Go down
 
Matters of Importance ● A Véreb & a Farkasfiók
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sandor Clegane - A Véreb

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Valar Morghulis :: Senkiföldje :: Valahol a világban-
Ugrás: